Montážní firma

Z historie

Tady máš moře a koukej plavat. Jako neplavec před tímto úkolem jsme se cítili i my, když jsme v roce 1996 ( tehdy pod hlavičkou dceřinné společnosti ZČE - Enerfin a.s. ) dostali za úkol namontovat první tepelné čerpadlo v západních Čechách.


Logo ELČI

Naprostou náhodou šlo tenkrát o značku IVT. Nikdo nevěděl, co si s tou skříní přesně počít, až dorazí. Před zákazníkem jsme se navenek tvářili sebejistě a fundovaně, ale uvnitř jsme se hroutili. Učili jsme se za pochodu, leželi v manuálech a zkoumali komponenty v útrobách té bestie. Výsledkem bylo něco, co kupodivu funguje dodnes, ačkoliv je to čerpadlová prehistorie.

Že nás tehdy chtěla řada lidí poslat za plot bohnické léčebny, když jsme se jim snažili vysvětlit cosi o teple ze zahrady, dnes už bereme s úsměvem ( a vy doufám také ). V tehdejší pionýrské době tepelných čerpadel byla jakákoliv zakázka považována za triumf, srovnatelný u sportovce se ziskem zlaté olympijské medaile. Montovalo se vše, co tehdy omezený trh tepelných čerpadel nabízel, ale protože to byly časy ještě nezkažené, většinou šlo o poctivě zamýšlené věci.

Po nějaké době jsme se ale zamysleli, proč jezdíme na opravy různých značek a nevolá nikdo s tepelným čerpadlem IVT. Nakukovali jsme tedy pozorněji do všech škatulí, porovnávali je a nakonec se shodli, že ty švédské věcičky jsou přeci jen trochu odlišné. Robustní a přitom uvnitř geniálně jednoduchá konstrukce, dokonale sladěné komponenty, velmi snadné nalezení případné závady, skvělý přístup lidí z českého zastoupení. Sečteno a podtrženo, proč se trápit jinde, když tohle nemělo chybu? A bylo rozhodnuto.

Po zániku ZČE nám bylo líto tyto zajímavé technologie opustit, tak jsme každý ve svém regionu od Prahy až po Aš založili nástupnické firmy, a já do toho namočil Peťu Čížka a jeho ELČI s.r.o.

Co je ale na celém příběhu podstatné - značka IVT nás přesvědčila sama od sebe bez jakékoliv marketingové masáže. A proto jsme v r. 2006 uvítali nabídku stát se součástí právě vznikající celoreplublikové specializované sítě IVT Center. Ve stejném roce jsme se také stali členy AVTČ ( Asociace pro využití tepelných čerpadel ) abychom z ní v roce 2015 zase vystoupili (členství nijak naplnilo naše očekávání).

Vybabrali jsme se od píky, od naprosté neznalosti přes těžce nabyté zkušenosti z praxe (to bylo probdělých nocí, proč to či ono nefunguje) do pozice značkového montážního a servisního střediska, od 1 zakázky za rok v letech 1997-2001 k současným 40-50 instalacím ročně. A proč si něco nalhávat - velmi rádi bychom díky Vám na těchto číslech zůstali i nadále.

Protože nemám rád oficiálnosti a přitroublé fráze, dost řečí. Vždy budeme potěšeni zájmem o naše služby, kontaktujte nás mailem nebo po telefonu a domluvte si nezávaznou a bezplatnou schůzku. Rádi zodpovíme Vaše dotazy a určitě pro Vás najdeme nějaké řešení. Telefon a email naleznete v sekci "Kontakty"

Top