Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla IVT

Tak jako se dnes nikdo nepozastaví nad tím, že Vám lednice zezadu „topí“ a přitom v ní máte jen 5°C, není třeba se nijak extrémně podivovat nad tepelným čerpadlem.

To se chová naprosto stejně, jen v opačném pořadí. Zimou v lednici je u tepelného čerpadla zemní kolektor nebo venkovní vzduch, teplou mřížkou za lednicí jsou pro tepelné čerpadlo radiátory nebo podlahové topení...

Níže naleznete podrobnější informace o tom, jaké jsou typy tepelných čerpadel a jak pracují. Odpovědi na nejčastější otázky a mnoho dalšího.

IVT Čerpadlo main

Rady pro výběr

Vzduch nebo plošný zemní kolektor? Jaká značka?

Mýty a pověry

Pokud člověk začne vyhledávat na webu informace o tepelných čerpadlech, nabyde brzy dojmu, že tolik odborníků na tuto technologii nemá snad žádný stát na světě. My jednoduše vše objasníme a vysvětlíme.

Druhy tepelných čerpadel

Vybrat si zodpovědně kvalitní tepelné čerpadlo je dnes opravdu velký oříšek. Jaký výkon tepelného čerpadla potřebuji?

Sortiment

IVT. Greenline HE, Premium EQ, Geo 312C a AirX. Vše co potřebujete vědět o nabízených modelech tepelných čerpadel IVT.

Princip funkce

Tak jako se dnes nikdo nepozastaví nad tím, že Vám lednice zezadu „topí“ a přitom v ní máte jen 5°C, není třeba se nijak extrémně podivovat nad tepelným čerpadlem. To se chová naprosto stejně, jen v opačném pořadí.

Záruka a servis

Protože tepelná čerpadla už trochu za těch 21 let známe, jsme certifikované středisko na záruční a pozáruční servis IVT a také na uvádění tepelných čerpadel IVT do provozu.

Topná soustava

Úspory energií výrazně ovlivňuje také správně navržená topná soustava. Co vybrat do novostavby? S návrhem Vám dokážeme poradit, přidáme i postřehy z praxe. Co s topením ve starším domě? Účinnost stávajícího systému umíme vyhodnotit.

Ceny

Cena není všechno, důležitá je také kvalita a servis. Máte-li zájem o cenovou kalkulaci, zašlete nám svůj kontakt a my vám jí co nejdříve zpracujeme.

Top